slide-opakowania.jpg

Propozycja logo dla Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Dziś prezentuję prace, którą złożyłem w konkursie na logo Wrocławia jako Europejskie Stolicy Kultury 2016.

Forma:

W procesie tworzenia poszukiwałem elementów charakterystycznych dla miasta oraz dla kultury. Z obiektów które wyselekcjonowałem, najbardziej charaktersytycznym i związanym z kulturą na wielu płaszczyznach wydała mi się Hala Ludowa (Hala Stulecia). Dlaczego? Po pierwsze jest obiektem światowego dziedzictwa UNESCO. Po drugie to właśnie tutaj odbywa się duża część imprez kulturalnych i sportowych, stąd też wybór padł na Halę. Tylko jak tutaj przedstawić Halę w atrakcyjny sposób, który będzie na tyle prosty i symboliczny, aby mógł stać się logo? Z pomocą przyszły zdjęcia lotnicze miasta, dzięki którym mogłem obejrzeć budynek ze strony z której jeszcze go nigdy nie oglądałem. Jest forma, teraz kolej na kolory...

Kolory:

Dotychczasowe identyfikacej wizualne miasta, hasła promocyjne, loga były już w tylu kolorach, że nie sposób wybrać czegoś charakterystycznego. Poza tym to logo prestiżowe, będzie używane w oficjalnych pismach, publikacjach. Dobrze żeby współgrało z herbem, na którego budowę wchodzą 3 kolory. Dobrze też aby było możliwie łatwe do powielania najróżniejszymi technikami. Odrzucam więc gradienty bo źle będą się drukować na koszulkach (sito) i długopisach (tampondruk). Kolory herbu okazują się idealne. Można drukować z CMYK (bez użycia cyanu) lub pantoami (czarny, czerwony, żółty). Kolory na nowej formie rozkładam tak, aby maksymalnie imitowały układ herbu Wrocławia. W końcu będzie to "oficjalny-nieoficjalny" herb miasta. Tak więc w centralnej części mamy czarny okrąg gdzie na herbie znajduje się głowa Jana Chrzciciela. Reszta rozłożna tak aby fajnie kontrastowałao, było żywe, radosne.


  • 01-logo-pionowe-pl-kolor
  • 02-logo-poziome-pl-kolor
  • 03-logo-pionowe-pl-monochromatyczny
  • 04-logo-poziome-pl-monochromatyczny
  • 05-logo-pionowe-en-kolor
  • 06-logo-poziome-en-kolor
  • 07-logo-pionowe-en-monochromatyczny
  • 08-logo-poziome-en-monochromatyczny
  • 09-koncepcja-powstania-sygnetu

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczenstwa oraz prawidlowego dzialania serwisu. Jesli nie wyrazasz na to zgody, wylacz obsluge cookies w ustawieniach Twojej przegladarki. (Wiecej informacji znajduje sie tutaj.) Rozumiem, nie pokazuj wiecej tego komunikatu.